NerdianMetin2 GR
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σχετικά με την αλλαγή των Bonus

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

Σχετικά με την αλλαγή των Bonus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σχετικά με την αλλαγή των Bonus   Σχετικά με την αλλαγή των Bonus EmptyΣαβ Ιαν 12, 2013 11:42 am

Σχετικά με αυτό το >>θέμα<< σκέφτηκα να πω την γνώμη μου και να μου πείτε αν συμφωνείτε και εσείς μαζί μου. Λοιπόν ας συμμεριστούμε το θέμα από το μηδέν, υπάρχουν 4 χαρακτήρες, οι σούρα, οι πολεμιστές, οι νίντζα, και οι σαμάνοι, ο καθένας έχει τα υπέρ και τα κατά του και αυτό δεν πρέπει να το ξεχνάμε. Δεν γίνετε ένας ninja να ρίχνει έναν ΒΜ του επιπέδου του γιατί απλά ο ΒΜ είναι φτιαγμένος για τα ΠεΠ (Παίχτης εναντίων Πάιχτη) ενώ ο Ninja είναι φτιαγμένος για ΜΣΕΠ (Μαζικές συγκρούσεις εναντίων Παιχτών). Αυτό δεν πρέπει κατά την γνώμη μου να αλλάξει γιατί αλλάζουμε και την ισορροπία του metin2. Αλλά μπορούμε να κάνουμε τον server λίγο πιο "σωστό" από άποψη τιμών. Δηλαδή δεν είναι σωστό κατά την γνώμη μου οι άμυνες των αντικειμένων να είναι ίδιες στην μαγική αντίσταση και οι ίδιες στο στιλέτο γιατί απλά με τα ποσοστά δύναμης που έχουν τα αντικείμενα επάνω δεν είναι δίκαιο. Τι προτείνω; Καταρχάς να μειωθεί η τιμή της μαγικής επίθεσης στα όπλα των BM και των Σαμάνων, η αξία επίθεσης στο όπλο 2χεριών των πολεμιστών. Ακόμα το θεωρό αναγκαίο ΔΥΣΤΥΧΩΣ να αλλάξουν οι άμυνες από το 22% να πάνε ή στο 18% ή στο 30% οι μέγιστες τιμές τους. Στο 22% δεν γίνεται κάτι το ιδιαίτερο αλλά σκεφτείτε πως αν μειωθούν όλες οι τιμές στο 18% (εκτός της μαγικής αντίστασης) θα υπάρχει ένα πιο μέσο επίπεδο από άποψη ΜΣΕΠ. Αν πάλι πάνε στο 30% (η μαγική στο 35%) οι άμυνες θα υπάρχει μεγαλύερη ψαλίδα μεταξύ των τιμών (δηλαδή η μέγιστη τιμή θα είναι 30 και η αμέσως προηγούμενη θα είναι 25, 5% διαφορά) και επειδή όλοι κρατάνε βέλος/στιλέτο εκτός μεγίστης άμυνας, θα κερδίζουν από εκεί οι ninja. Το συγκεκρυμμένο θέμα σηκώνει πολύ σκέψη και συζήτηση κατά την γνώμη μου, και επειδή είναι και πολύ σημαντικό πιστεύω πως πρέπει να γίνει. Συγνώμη αν σας κούρασα =). Περιμένω τις απόψεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
 
Σχετικά με την αλλαγή των Bonus
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αλλαγή Bonus - Εξισορρόπηση
» Βοήθεια σχετικα με το game
» Λαθος μεταφραση με σχετικα με τα npc!!
» Bonus αντικειμενων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
NerdianMetin2 GR :: Γενική συζήτηση :: Spam-
Μετάβαση σε: