NerdianMetin2 GR
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 θέμα με το lag

Πήγαινε κάτω 
+2
ItzDeMoNeD
Kaizen
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 8:37 am

Γεια σας παιδεία,το the δεν είναι πρόβλημα του server αλλα λογικά δικό μου,έπαιζε πολλά private server και ποτε δεν είχα πρόβλημα lag αλλα μετά από ένα format κατέβασα αυτό και κολλάει απίστευτα.μήπως ξέρετε τι φτάει?αν ξέρετε βοηθήστε με ευχαριστώ εκ το προτερων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 8:41 am

Πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Το lagg έχει να κάνει με το internet. Το low fps το οποίο χαρακτηρίζεται πλέον ως lagg έχει να κάνει με τις ικανότητες του υπολογιστή σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 9:12 am

ItzDeMoNeD έγραψε:
Πολλά μπορεί να παίζουν ρόλο. Το lagg έχει να κάνει με το internet. Το low fps το οποίο χαρακτηρίζεται πλέον ως lagg έχει να κάνει με τις ικανότητες του υπολογιστή σου.
ναι το fps φτάει όχι το internet σκέφτομαι επίσης να το περάσω σε usb και να παίζω εκεί λες να πετύχει η το ίδιο κάνει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 9:15 am

Αν παίζεις από τον ίδιο υπολογιστή δεν θα έχει καμία διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 9:20 am

ItzDeMoNeD έγραψε:
Αν παίζεις από τον ίδιο υπολογιστή δεν θα έχει καμία διαφορά.
fuck οποτε μάλλον το "νερδιαν" τελειωσε εδώ!Very Happy εντάξει "γιλτωνω" 25 euro περίπουRazz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 9:37 am

Δοκίμασες να κατεβάσεις GameBooster?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 10:00 am

ItzDeMoNeD έγραψε:
Δοκίμασες να κατεβάσεις GameBooster?
όχι,μπορείς να μου εξηγήσεις αν έχεις την καλοσύνη τι είναι και τι κάνει αυτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
samos77
Έμπιστο Μέλος
Έμπιστο Μέλος
samos77


Αριθμός μηνυμάτων : 18

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 10:17 am

gamebooster ειναι ενα προγραμα το οποιο το κατεβαζεισ το κανεισ εγκαταστση και μετα σου ανεβαζει τα φπσ στο παιχνιδι που παιζεις.....αφου το κατεβασεισ και κανεισ εγκαταστσησ πατασ στο patch του παιχνιδιου δεξι κλικ και μετα run with game booster (μπορει να ειναι και στα ελληνικα)... το κατεβαζεισ πατοντας στο γοογλε razer game booster free download και θα στο βρει !!!1
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 10:24 am

samos77 έγραψε:
gamebooster ειναι ενα προγραμα το οποιο το κατεβαζεισ το κανεισ εγκαταστση και μετα σου ανεβαζει τα φπσ στο παιχνιδι που παιζεις.....αφου το κατεβασεισ και κανεισ εγκαταστσησ πατασ στο patch του παιχνιδιου δεξι κλικ και μετα run with game booster (μπορει να ειναι και στα ελληνικα)... το κατεβαζεισ πατοντας στο γοογλε razer game booster free download και θα στο βρει !!!1
θα το προσπαθήσω ευχαριστώ και τους δυο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kaizen
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 10:53 am

θέλει να έχω λογαριασμό πως κάνω λογαριασμό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 2:46 pm

Όχι, είναι τζαμπέ πράγμα :Ρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
Mushroom
Έμπιστο Μέλος
Έμπιστο Μέλος
Mushroom


Αριθμός μηνυμάτων : 47

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠεμ Ιαν 03, 2013 4:23 pm

Demoned...έχεις μια απάντηση για όλα!!!χαχαχα...και εγώ έχω το gamebooster και είναι αρκετά αποτολεσματικό!!! bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 3:02 am

Εγώ έχω windows vista, ξέρω δεν είναι καλά αλλά μαρέσουν εμένα προσωπικά πολύ, και δεν κάνει διαφορά στα vista. Αλλά σε κάτι windows XP που είχα βάλει το Game Booster Premium της Advanced System Care έκανε θαύματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
Mushroom
Έμπιστο Μέλος
Έμπιστο Μέλος
Mushroom


Αριθμός μηνυμάτων : 47

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 3:39 am

Εγώ έχω windows7 αλλά τα windows xp μου φαίνονται καλύτερα σε κάποια πράγματα...μάλλον θα προτιμούσα τα windows xp τα windows7 ειναι πολύ φορτωμένα!!! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 4:14 am

Κοίτα τα windows XP είναι λίγο "βαρετά". Δεν έχουν την ίδια εμφάνιση με τα 7. Παρ'όλα αυτά τα 7 δεν έχουν και να ζηλέψουν κάτι απο τα XP.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
[RENATO]
Μέλος
Μέλος
[RENATO]


Αριθμός μηνυμάτων : 3

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 5:09 am

Σπέρα σας
αφού το NerdianMetin2 ανοίγει κανονικά (όπως θα έπρεπε) τότε το θέμα δεν είναι τα win8.
δοκίμασε να κάνεις update τους driver της κάρτας γραφικών σου.
καλό είναι όταν έχεις ανοιχτό το skype ( και δεν το χρησιμοποιείς) να το κλίνης γτ μειώνει την απόδοση του παιχνιδιού, δλδ μη κρατάς πρόγραμμα όπως teamviewer (παράδειγμα λέω) ανοιχτά χωρίς λόγο.

κατέβασε και Advanced SystemCare 6 άμα θες (free) και κάνε ένα scan
(στο scan έχει defrag που μπορεί να αυξήσει την απόδοση του pc σου)
Booster (όπως είπε και ο ItzDeMoNeD)

αυτά για τώρα ενημέρωσε μας...

EDIT: ξέχασα ένα "έχει"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MrDude
Μέλος
Μέλος
MrDude


Αριθμός μηνυμάτων : 13

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 9:43 am

Μάλλον το internet σου θα φτέει γιατί εμένα δεν κολάει καθολου No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ItzDeMoNeD
Δημοσιογράφος
Δημοσιογράφος
ItzDeMoNeD


Αριθμός μηνυμάτων : 159

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 10:52 am

Ή το internet ή το low fps
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/giwrgospapazo
[RENATO]
Μέλος
Μέλος
[RENATO]


Αριθμός μηνυμάτων : 3

θέμα με το lag Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θέμα με το lag   θέμα με το lag EmptyΠαρ Ιαν 04, 2013 11:07 am

www . speedtest . net <= πες μας τη θα σου βγάλει ( Ping - Download/Upload Speed )

και

πες μας πόση μνήμη ram έχει ο υπολογιστής σου και των επεξεργαστή (CPU)

σε περίπτωση που δεν ξέρεις πως :

δεξί click My Computer/Υπολογιστής ιδιότητες/Properties (τελευταία επιλογή)
και τα λέει εκεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
θέμα με το lag
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
NerdianMetin2 GR :: Γενική συζήτηση :: Spam-
Μετάβαση σε: